Whatsapp Hemen Ara

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı

SÖZCÜ’nün kampanyası örnek bir davranış oldu

LÖSEV Başkanı Üstün Ezer, “Halk arasında bir söz vardır; ‘Yeniden doğarız ölümlerle’ diye... Bu kampanyayla artık kaybedilen bir sevdiğiniz veya yakınınız bir lösemili çocuğa hayat verebilir” dedi


Lösev - Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı


SÖZCÜ'nün vefat ve başsağlığı ilanları
kampanyasına destek veren Üstün Ezer, “Sözcü Gazetesi'nin vefat ilanlarından elde edeceği geliri sivil toplum kuruluşu ile paylaşması örnek bir davranıştır. Gazetenin bu kampanyasının uzun süreli olmasını temenni ediyorum” dedi. Bu konuda LÖSEV'in yıllardır büyük bir hizmet verdiğini vurgulayan Ezer, “Camilerde cenaze törenlerinde çelenk veya kaybedilen kişilerin yakınlarına başsağlığı sertifikası gönderiyoruz. Halk arasında bir söz vardır: ‘Yeniden doğarız ölümlerle.' Kaybedilen bir sevdiğinizin veya yakınınız, lösemili bir çocuğa hayat verebilir” diye konuştu. Ezer, böylece büyük acılar ve boşluklar bırakarak aramızdan ayrılan bir yakınımızın artık iyileşen bir lösemili çocuğumuzun yüreğinde yaşayacağını vurgulayarak, şunları söyledi:
“Gazetede yayınlanan vefat ve başsağlığı ilanlarının geliri ve cenazesinde, camilerdeki uğurlama törenlerinde konulacak bir LÖSEV çelengine veya bir vefat sertifikasına yapılacak bağışlar, lösemili çocuklarımızın tamamen parasız tedavilerine aktarılmaktadır. Bu sayede sizlerin acısı hafiflerken, merhumun ruhu şad olacak, lösemili bir yavrumuzun annesinin yüzü gülecektir.”

İlan Örnekleri
  • 10.0 cm (3 st) x 10 cm Boyutunda Vefat İlan Örneği
  • 10.0 cm (3 st) x 6 cm Boyutunda Vefat İlan Örneği